Valērijs, Aivars
 
 • kredīta piedāvājums starp nopietnām personām
  kredīta piedāvājums starp..
  Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ . veronica.dina2@gmail.com
  Kredits Piedavat aizdevumus..
  Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
 • Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
  Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
 • Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
  PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
Izveido Bronhiālās astmas kabinetu

Ventspils slimnīcā izveidots Bronhiālās astmas kabinets, kurā pacienti tiks pieņemti uz valsts apmaksātām konsultācijām.


Bronhiālās astmas kabinets strādās katru darbu dienu, un pacientus tajā konsultēs plaušu slimību speciālists – pulmonologs, internists dr. Indra Fabriciusa un internists dr. Agnese Valdmane, bet izmeklēšanas ar spirometru veiks terapijas māsa Ginta Pulmane.

Kā skaidro dr. Fabriciusa, kabinets izveidots ar nolūku pacientiem noteikt elpas trūkuma iemeslus. Elpas trūkums ir samērā izplatīta problēma un iemesli tam var būt vairāki. Kabinetā pielietotā izmeklēšanas metode, kas ir vienkārša un viegli izpildāma, var palīdzēt precizēt diagnozi – vai tā ir bronhiālā astma, hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS), kas ir samērā izplatīta saslimšana, īpaši smēķētāju vidū, vai arī elpas trūkumam ir cits iemesls un pacientam būtu jāvēršas pie citiem speciālistiem. Piemēram, elpas trūkumu var izraisīt sirds patoloģijas vai citas saslimšanas, kuru rezultātā veidojas izmaiņas plaušās.

Kabinetā pacientu izmeklēšanai tiek pielietota spirometrijas metode ar bronhu dilatācijas testu. Izmeklēšanas laikā pacients speciālā iemutī, kas ir pieslēgts pie datora, veic atkārtotus mierīgas un maksimāli straujas ieelpas un izelpas manevrus – tādējādi tiek noteikts plaušu tilpums un gaisa plūsmas rādītāji. Iegūtie dati tiek salīdzināti ar normas rādītājiem, kas ir atkarīgi no katra indivīda auguma, dzimuma un vecuma. Daktere stāsta, ka visvairāk noviržu no normas līknē parādās ar bronhiālo astmu slimojošiem cilvēkiem.

Slimnīcas pieredze rāda, ka ar bronhiālo astmu sirgstošie pacienti slimnīcā nonāk retāk, jo šobrīd ir pieejami efektīvi medikamenti, un, ja tos pareizi lieto, pacients ar savu slimību var sadzīvot. Salīdzinoši bieži stacionārā nonāk slimnieki ar HOPS. Dr. Fabriciusa akcentē, ka šī slimība ir pat nopietnāka, jo tā ar laiku skar visu organismu. To neārstējot, slimība iet plašumā un bojā ne tikai plaušas, bet veidojas arī sirds patoloģijas, tāpat šos pacientus biežāk skar infarkti, onkoloģiskās slimības un nieru mazspēja. Šie pacienti arī biežāk saaukstējas un elpas trūkums progresē. HOPS skar aptuveni trešo daļu smēķētāju, kuru smēķēšanas stāžs pārsniedz 15 gadus.

Pacienti kabinetā tiks pieņemti no rītiem. Pirms izmeklēšanas cilvēks nedrīkst lietot medikamentus, kas paplašina bronhus. Pretējā gadījumā viņš būs zāļu ietekmē un rezultāts vairs nebūs tik precīzs. Pēc spirometrijas veikšanas ārsti konsultēs, kāda ārstēšana jāveic, vai arī noteiks papildus izmeklēšanu, piemēram, uztaisot rentgenu, analīzes vai veicot plašāku izmeklēšanu stacionārā. Tāpat kabinetā varēs kontrolēt, kāds ir ārstēšanas efekts. Jāpiebilst, ka gan bronhiālās astmas, gan HOPS pacientiem pienākas atlaižu medikamenti.

Bronhiālās astmas kabineta apmeklēšanai pacientiem nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Tādējādi pacientam ir nodrošināta valsts apmaksāta vizīte un viņam jāveic tikai pacientu iemaksa – trīs lati. Pierakstīties var slimnīcas reģistratūrā pa tālruni 63624665.

Komentāri par rakstu: Izveido Bronhiālās astmas kabinetu
christy walton
27.01.2020 13:15:59
Dajem kredite tvrtkama i pojedincima s prihvatljivim kamatama od 2%. Ako ste zainteresirani za ponudu zajma, pišite na: (christywalton355@gmail.com).
YALOANS
15.11.2014 18:12:21
Vai jums ir nepieciešams lauksaimniecibas, students, parads, buvniecibu, vai konsolidaciju aizdevumu, ludzu sazinieties Yakubu Afentokhai aizdevumu uznemumiem LTD uz šadu e-pastu (yakubuafentokhai@yahoo.com) vai (yakubuafentokhailoans@admin.in.th).
Studējošā studente
10.04.2012 20:02:15
Ja jūs slimojat ar ASTMU, piedalieties pētījumā un aizpildiet aptauju jaunieši/pieaugušie no 18 līdz 35 gadiem: http://www.visidati.lv/aptauja/663459344/
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Trešdien dienā

Mākoņains, bez nokrišņiem
 3...5 °C
 D/A vējš 4..6 m/s

Trešdien vakarā

Apmācies, bez nokrišņiem
 2...4 °C
 D/A vējš 5..7 m/s

Ceturtdien naktī

Apmācies, bez nokrišņiem
 2...4 °C
 D vējš 2..4 m/s

Ceturtdien rītā

Apmācies, bez nokrišņiem
 2...4 °C
 D/A vējš 2..4 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
kredīta piedāvājums starp nopietnām personām
kredīta piedāvājums starp nopietnām personām