Šis raksts izdrukāts no portāla ventspilnieki.lv
Kategorija:    Ziņas » Kriminālziņas
Adrese: http://www.ventspilnieki.lv/zinas/kriminalzinas/07112012_laupisanas_noluka_grupa_uzbruk_sirmgalvei/
Laupīšanas nolūkā grupā uzbrūk sirmgalvei

Šā gada 6. martā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par to, ka 5.martā kādā dzīvoklī Ventspilī, Pētera ielā, pielietojot vardarbību pret pensionāri, viņai tika nolaupīts mobilais tālrunis un naudas maks ar naudu.


Izmeklēšanas laikā noskaidrota aizdomās turētā persona, kura, iespējams, organizējusi laupīšanu – 1965. gadā dzimusī D.
Šā gada februārī aizdomās turētā D. piedāvāja izdarīt laupīšanu minētajā dzīvoklī pie sev pazīstamas 75 gadus vecas pensionāres, kuru viņa kādu laiku aprūpēja kā Ventspils sociālā dienesta aprūpētāja. Tādēļ sievietei bija zināms, kas kur būtu meklējams.

5.marta vakarā dzīvoklī pie aizdomās turētās atradās 1980. gadā dzimusī K. un 1975. gadā dzimušais A., tika lietots alkohols. Tad D. atkārtoti ierosināja doties uz Pētera ielu un aplaupīt kundzi. Viņa norādījusi, ka ir pievīlētas dzīvokļa atslēgas, ar kurām varēšot atslēgt dzīvokli. Un gadījumā, ja izrādīsies, ka pensionāre ir mājās, A. dzīvoklī būs jāieiet pirmajam un, pielietojot fizisku spēku, pensionāre jāpietur, kamēr abas sievietes pārmeklēšot dzīvokli. Lai sirmgalve neatpazītu abas sievietes, tika lietota parūka. Pie tam līdzi paņemta šļirce, kuru nozieguma iniciatore ierosināja izmantot, ievadot cietušās kakla artērijā gaisu, kas varētu izraisīt sirmgalves nāvi.

Pievakarē visi trīs aizdomās turētie ieradās Pētera ielas namā, lai dotos dzīvoklī. Piepildījās otrais „scenārijs”- durvis atvēra kundze, vīrietis devās iekšā, nogāza cietušo istabā uz grīdas un turēja, kamēr abas sievietes pārmeklēja dzīvokli. Vēlāk visi trīs devušies uz kāda Pētera ielas nama tualeti, kur izmetuši pensionāres dzīvokļa atslēgas. Laupīšanas rezultātā cietušajai tika nolaupīts mobilais telefons, kura vērtība ir 10 latu, kā arī naudas maks ar vienu latu. Nākamajā dienā aizdomās turētā D. realizēja cietušās mobilo telefonu.

Viss iepriekšminētais noskaidrots pirmstiesas izmeklēšanas laikā, nopratināti liecinieki, aizdomās turētie, nozīmētas ekspertīzes, nostiprināti pierādījumi.
Pēc eksperta atzinuma, cietušajai ir konstatēti vidēji smagi miesas bojājumi.

Vadoties pēc visiem lietas materiāliem kopumā, redzams, ka trīs aizdomās turēto personu vaina izdarītajā laupīšanā grupā pēc iepriekšējas vienošanās ir pierādīta pilnībā, tādēļ krimināllietas materiāli nodoti Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Šobrīd visiem trim jau celta apsūdzība, tiek gaidīta tiesa.