Ēvalds
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
Ventspils Augstskolas studentes iegūst atzinības rakstus Jauno tulkotāju konkursā

„Skrivanek Baltic” Valodu skolas telpās 29. novembrī notika ikgadējā Jauno tulkotāju konkursa pēdējā atlases kārta, kurā piedalījās 15 studenti no piecām Latvijas augstskolām. Konkursā ar atzinības rakstus ieguva Ventspils Augstskolas studentes Laila Moreina un Liena Puise-Puiše.


Liena Puise-Puiše konkursā piedalījās pirmo gadu, savukārt Laila Moreina šogad konkursā startēja jau otro reizi. Abas studentes Jauno tulkotāju konkursā tulkoja no vācu valodas.

Konkursa noslēguma kārtai bija izvirzīti desmit studenti angļu valodas grupā, četri studenti vācu valodas grupā un viens – franču.
Studentiem kā katru gadu konkursa finālā bija bez palīglīdzekļiem klātienē jātulko aptuveni 200 vārdu garš teksts no izvēlētās svešvalodas – angļu, vācu vai franču – latviešu valodā.

„Jauno tulkotāju konkurss noteikti ir kļuvis jau par lielisku tradīciju, kas jau ceturto gadu pulcē jauniešus ar izcilām svešvalodas zināšanām ne tikai no Rīgas, bet arī no citām Latvijas pilsētām. Līdz šim konkursā varēja piedalīties piecu Latvijas augstskolu studenti, bet šogad pēc konkursa izsludināšanas saņēmām ziņu arī no citām Latvijas augstskolām, kas izteica vēlmi piedalīties nākamā gada konkursā. Tāpēc noteikti varam teikt – Jauno tulkotāju konkurss šo četru gadu laikā ir pierādījis, ka ir nozīmīgs un saistošs studentiem ar svešvalodu zināšanām un tajā ir interese piedalīties. Priecājamies, ka nākamgad konkurss pulcēs vēl lielāku studentu skaitu,” saka „Skrivanek Baltic” direktore Aiga Veckalne.

2. kārtā piedalījās pieci studenti no Latvijas Universitātes: Viesturs Lācis, Marģers Drāznieks, Guna Logina, Anna Zahare un Jānis Nīcnieks, divas studentes Ventspils Augstskolas: Liena Puise-Puiše un Laila Moreina, divas studentes no Daugavpils Universitātes: Olga Kovaļevska un Inga Makrecka, trīs studentes no Ekonomikas un kultūras augstskolas: Kristīna Rutkauska, Elizabete Liepiņa un Evita Libeka, kā arī trīs studentes no Vidzemes Augstskolas – Liene Struņķe, Baiba Auziņa un Elīna Tilena.

Darbus pēc konkursa kritērijiem novērtēja „Skrivanek Baltic” tulkotāji un korektors un par 2011. gada labāko tulkotāju atzina Viesturu Lāci no Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes, kurš ieguva galveno balvu – e-mācības 12 mēnešu garumā, izmantojot „Skrivanek Baltic” virtuālo mācību programmu studenta izvēlētajai valodai (britu angļu valoda; amerikāņu angļu valoda; vācu valoda; franču valoda; spāņu valoda; itāliešu valoda; nīderlandiešu valoda vai lietišķā angļu valoda), kuras Viesturs plāno izmantot franču vai spāņu valodas mācībām.

Jauno tulkotāju konkursu rīko „Skrivanek Baltic” sadarbībā ar piecām Latvijas augstskolām – Daugavpils universitāti, Ekonomikas un kultūras augstskolu, Latvijas Universitāti, Ventspils Augstskolu un Vidzemes Augstskolu.

Komentāri par rakstu: Ventspils Augstskolas studentes iegūst atzinības rakstus Jauno tulkotāju konkursā
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Otrdien naktī

Skaidrs, bez nokrišņiem
 -3...-5 °C
 D vējš 2..4 m/s

Otrdien rītā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 0...-2 °C
 D/R vējš 4..6 m/s

Otrdien dienā

Skaidrs, bez nokrišņiem
 1...3 °C
 D/R vējš 8..10 m/s

Otrdien vakarā

Apmācies, bez nokrišņiem
 0...2 °C
 D/R vējš 6..8 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni