Ēvalds
 
 • Amerikāņu akitas kucēni
  Amerikāņu akitas kucēni..
  Regate Ventspilī
  Regate Ventspilī..
  Atremontētā stacijas ēka.
  Atremontētā stacijas ēka...
 • Riteņbraucēju sezonas atklāšana
  Riteņbraucēju sezonas..
  Padomju tehnika Ventspilī
  Padomju tehnika Ventspilī..
  Suņuki
  Suņuki..
 • PII "Zīlītei" 50 gadu jubileja
  PII "Zīlītei" 50..
  Jaunsargi piedalās „Vīru spēles- Jaunsardzei 20”
  Jaunsargi piedalās „Vīru..
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012
  Ventspils. Ziedu paklāji 2012..
LatSTE iedvesmo skolotājus modernajās tehnoloģijās

Skolu rudens brīvlaikā 27. un 28. oktobrī Ventspilī pulcējās skolotāji no visas Latvijas, lai piedalītos konferencē LatSTE'2011 (Latvijas Skolu i-Tehnoloģiju Ekspozīcija). Skolotāji un dažādu ar izglītības nozari saistītu uzņēmumu un organizāciju pārstāvji divas dienas ļāvās jaunu un radošu ideju plūsmai, lai pēc tam jauniegūtās zināšanas izmantotu skolā mācību procesa uzlabošanai.


Konferences dalībniekiem tika rādītas prezentācijas par jaunumiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) attīstībā un pielietojumos izglītībā. Savukārt mācību priekšmetiem specifiskākas idejas varēja smelties radošajās darbnīcās. Katrs dalībnieks jau piesakoties varēja izvēlēties, kurās no 22 darbnīcām piedalīties. Darbnīcas vadīja gan IKT izmantošanā pieredzējušie kolēģi, gan IKT uzņēmumu pārstāvji. Pieredzes apmaiņa un zināšanu papildināšana turpinājās stendu prezentāciju izstādē, kur skolotāji un arī IKT uzņēmumi bija iekārtojuši stendus ar informāciju, kā arī ar tehnoloģijām. Šajā izstādē ikvienam bija iespēja gan aprunāties ar kolēģiem par pieredzi, gan praktiski izmēģināt tos tehnoloģiju jaunumus, kurus varētu ieviest praksē.

LatSTE jau vairākus gadus ir mājvieta vairāku balvu pasniegšanai. LatSTE dibinātāja T. Bērča piemiņas balva šogad tika pasniegta Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotājam Aldim Lazdam. Bet par konkursa "Nacionālā eTwinning Gada balva 2011" uzvarētāju tika paziņota Kristīna Bernāne no Priekuļu novada pirmsskolas izglītības iestādes "Mežmaliņa".

LatSTE ir tradīcijām bagāts pasākums, kas notika jau 14. reizi. Uz šo konferenci brauc tieši mācību priekšmetu skolotāji, lai spētu pastāstīt ne vien kolēģiem par redzēto, bet arī pamatot skolas vadībai redzētā un uzzinātā nepieciešamību savam darbam. Un tikai daļa no visiem ir informātikas skolotāji, tādējādi pierādot, ka IKT ieņem nozīmīgu lomu arī visos pārējos mācību priekšmetos.

No 318 konferences dalībniekiem vistālāko ceļu bija mērojuši Krāslavas un Alūksnes pedagogi, kuri salīdzinoši bija pārstāvēti kuplā skaitā – 10 un 12 skolotāju grupa. Aktīvi skolotāji ir Ogrē – 25 dalībnieki, kā arī Dobelē – 15 dalībnieki. No Rīgas skolām uz LatSTE bija ieradušies 27 dalībnieki, savukārt Ventspili pārstāvēja 34 dalībnieki. Pavisam piedalījās 103 skolu pārstāvji, līdz ar to informācija no konferences tiešā veidā nonāks gandrīz katrā sestajā Latvijas skolā.

Nākamā LatSTE norisināsies 2012. gada oktobra beigās. Šobrīd ir izsludināts konkurss par LatSTE organizēšanu. Līdz šī gada beigām plānots, ka konkurss noslēgsies un būs zināms nākamais konferences organizators.

Lai LatSTE'2011 notiktu, tika ieguldīts ne mazums enerģijas. Bet kopīgiem spēkiem pasākums izdevās ļoti veiksmīgi, par ko liecināja dalībnieku pozitīvās atsauksmes. Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils Digitālais centrs" kā LatSTE'2011 organizators pateicas visiem, kas piedalījās šī nozīmīgā pasākuma tapšanā, un īpaši – LatSTE krustvecākiem Aijai Cunskai, Ainai Bērcei, Frīdim Sarcevičam, Ventspils 1. ģimnāzijas kolektīvam par viesmīlību. Pateicamies par atbalstu Ventspils pašvaldībai, Ventspils Jaunrades namam, Ventspils bibliotēkai, SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils"", kā arī sponsoriem – SIA "ATEA", Latvijas Universitātes A. Liepas Neklātienes matemātikas skolai, SIA "Microsoft Latvia", Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, SIA "Datorzinību centrs", SIA "Lielvārds", Sabiedrība "Tilde", SIA "Baltijas biroju tehnoloģijas", E-klase, SIA "IKT serviss" un SIA "Datorspeciālisti".

Komentāri par rakstu: LatSTE iedvesmo skolotājus modernajās tehnoloģijās
Vārds 

Komentārs 


 
Ziņas
Laika ziņas

Otrdien dienā

Apmācies, bez nokrišņiem
 1...3 °C
 D/R vējš 9..11 m/s

Otrdien vakarā

Apmācies, bez nokrišņiem
 0...2 °C
 D/R vējš 6..8 m/s

Trešdien naktī

Mākoņains, bez nokrišņiem
 0...-2 °C
 Z/R vējš 4..6 m/s

Trešdien rītā

Apmācies, bez nokrišņiem
 -3...-5 °C
 Z vējš 5..7 m/s
Avots: www.gismeteo.ru
Valūtas kursi
Ventspilnieki.lv jautā

Vai esi apmierināts ar savu dzīvi?Lai nobalsotu, norādiet atbildi.
Jaunākā galerija
Amerikāņu akitas kucēni
Amerikāņu akitas kucēni